KALENDARZ

Każdy z Treningów można rozpocząć dowolnym modułem!

 

“Wejdź w stan gdzie energia swobodnie przez Ciebie przepływa”!

BBTRS “OD OSOBOWOŚCI DO INDYWIDUALNOŚCI” 17-24 Marca 2019

W tym module wchodzimy głębiej w rozpuszczanie limitujących nas przekonań, które ograniczają ciało i umysł, i otwieramy się na nowe sposoby wyrażania siebie poprzez ciało. To rozwija bezpośrednie połączenie pomiędzy ciałem, umysłem i duszą, pozwalając wrodzonej inteligencji ciała aby była twoim przewodnikiem i nauczycielem.

{pgslideshow id=24|image=L}Ten trening polega na objęciu i ucieleśnieniu swojej własnej energii oraz przyszłego wzrostu i rozwoju. Używamy kombinacji technik, takich jak oddech BioDynamiczny, akupresura, praca z ciałem, ekspresja energetyczna, świadomy ruch, doświadczanie somatyczne, rozwijanie i uwalnianie mięśniowo-powięziowe, dźwięki i medytacje, aby uwolnić głęboko schowane wzorce w ciele fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Pogłębiamy nasza wiedzę na temat planowania sesji oddechowych aby umożliwić permanentne usunięcie traumy. W trakcie gdy odkrywamy warstwy tkanki miękkiej oraz systemu nerwowego, odzyskujemy naturalną elastyczność kręgosłupa. Zablokowana energia w postaci przykurczonej, stwardniałej tkanki, zaczyna się uwalniać, zapewniając niesamowite ilości energii które wspierają nas w procesie uzdrawiania i transformacji, pozwalając nam odnosić się w stosunku do innych jako w pełni ucieleśnione jednostki.

Po ukończeniu szkolenia Podstawowego 1 i 2, a przed rozpoczęciem Szkolenia Zaawansowanego, studenci zobowiązani są udzielić 25 praktycznych sesji oddechowym, nieodpłatnie w zamian za tak zwany feedback, czyli informację zwrotną (od ochotników) aby zdobyć dalsze i głębsze zrozumienie procesu w praktyce. Studenci będą też okresowo otrzymywać wsparcie drogą elektroniczną od koordynatorów.

PLAN SZKOLENIA 2019 / 2020

 • BBTRS 1 – 7 DNI
 • BBTRS 2 – 7 DNI
 • BBTRS 3 – 7 DNI
 • BBTRS 4 – 7 DNI

*Trening można rozpocząć dowolnym modułem 

TRENING BIODYNAMICZNEGO ODDECHU ORAZ UWALNIANIA TRAUMY

Certyfikowany trening Oddechu Biodynamicznego Oddechu oraz  Uwalniania Traumy (BBTR). Cztero częściowe Szkolenie dla Terapeutów w Kikowie (www.kikow.pl). Jest to trening uznany i akredytowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Praktyków Nieużywających Leków (ang. American Association Of Drugless Practitioners www.aadp.net). Trening składa się z serii warsztatów trwających od 6 do 7 dni, podzielonych na cztery części.

Warsztat Podstawowy 1 & 2, oraz Warsztat Zaawansowany (WZ). WZ zawiera w sobie staż, warsztat specjalnych umiejętności oraz godziny treningowe pod superwizją. Na koniec każdego z modułów treningowych każdy ze studentów otrzyma certyfikat z Instytutu BioDynamicznego Oddechu & Uwalniania Traumy (międzynarodowej instytucji z siedzibą w Nowym Jorku, USA). Po ukończeniu minimum 200 godzin teorii oraz praktyki, studenci będą mieć możliwość otrzymania Certyfikatu z AADP, oraz zostać jej członkiem ze wszystkimi przywilejami. 

Oddech BioDynamiczny® jest oparty na nowym podejściu do uwalniania traumy, jako fundament wykorzystując specyficzne świadome ruchy, techniki dotyku, oraz uwalnianie emocji bez wchodzenia w Katharsis. Ten trening ma za zadanie, i jest tak skonstruowany aby przebić się przez wiele warstw zbroi ciała, uwalniając mentalny, emocjonalny oraz fizyczny opór, aż do kręgosłupa, jednocześnie znacząco zmniejszając głęboko zakorzenione, pierwotne warunkowania jakie posiadamy. 

Oddech BioDynamiczny & Uwalnianie Traumy® pozwoli Ci doświadczyć całego spektrum odczuć i emocji dostępnych dla człowieka, jednocześnie rozszerzając Twoją zdolność do posiadania i wspierania swobodnego przepływu energii życiowej. Ta praca zapewnia restrukturyzację na poziomie komórkowym, wspierając otwarcie przestrzeni kręgosłupa i ostatecznie transformując Cię, aby być coraz bardziej obecnym, świadomym i radosnym człowiekiem. Otwierasz się głębiej na akceptację samego siebie oraz innych, a przez to zaczynasz celebrować i cieszyć się życiem w całej okazałości. 

TEMATY TRENINGÓW:

 • *Anatomia Oddechu
 • *Anatomia i Fizjologia Traumy
 • *Zbroja napięć ciała, wg segmentów (uwalnianie 7 głównych pasów napięć w ciele: oczu oraz czoła, gardła, ramion i barków, klatki piersiowej, przepony, brzucha, miednicy)
 • *Jak zaplanować serię sesji Oddechu Biodynamicznego & Uwalniania Traumy aby spełnić specyficzne potrzeby klienta
 • *Fundamenty pracy ugruntowującej oraz ćwiczenia bio-energetyczne
 • *Sesje oddechu BioDynamicznego
 • *Somatyczne Doświadczanie (Uwalnianie Traumy)
 • *Rozwijanie i uwalnianie mięśniowo-powięziowe (technika uwalniania tkanki łącznej)
 • *Energetyczne Uwalnianie Mięśniowo-Powięziowe (MER)
 • *Ćwiczenia Uwalniające Traumę (TRE)
 • *Kultywowanie wewnętrznej przestrzeni wymaganej aby wspierać sesje Oddechu *Biodynamicznego & Uwalniania Traumy.
 • *Techniki pracy z ciałem oraz Świadomego Dotyku
 • *Punkty akupresurowe wspierające uwalnianie energii podczas sesji BioDynamicznego Oddechu.
 • *Medytacje aktywne, oraz inne techniki wspierające dobre samopoczucie oraz integrację sesji Oddechu BioDynamicznego & Uwalniania Traumy. 

Trening praktyczny Oddechu BioDynamicznego oraz Uwalniania Traumy jest w swej naturze treningiem przez doświadczenie, dzięki czemu jest zarówno głębokim personalnym i grupowym procesem uzdrawiania jak i treningiem. Jest otwarty dla każdego kto chciałby otrzymać solidne podstawy pracy z oddechem i traumą, jak również dla tych którzy chcieli by uzdrowić własne traumy i żyć pełnią życia. Jest to idealna propozycja dla studentów i nauczycieli jogi, psychologów, terapeutów pracy z ciałem aby pogłębić swoje doświadczenie i zrozumienie na temat pracy ciała i systemu oddechowego, podczas gdy uczymy się wspierać innych na ich ścieżce ku transformacji dzięki tej holistycznej metodzie. 

ALEXANDER GITEN TONKOV

Jest dyrektorem Instytutu Energii Oddechu (Energy of Breath Institute, http://www.energyofbreath.com) w Nowym Jorku. Stworzył on proces „Biodynamicznego Oddechu i uwalniania Traumy”. Rozpoczął podróż „samopoznania” od wczesnych lat 1990. Giten jest Sannjasinem (uczniem indyjskiego mistyka Osho). Urodził się na Ukrainie, a mieszka w Nowym Jorku od 1988 roku. Od 1994 roku jest licencjonowanym terapeutą masażu (Szwedzki Instytut Masażu i Terapii w Nowym Jorku) , a od 2001 certyfikowanym terapeutą Oddechu (Osho Multiversity, Puna, Indie). Posiada szerokie doświadczenie w zakresie terapii ukierunkowanej na pracę z ciałem. Jest doświadczonym liderem prowadzącym warsztaty i szkolenia na całym świecie. Giten pracował jako terapeuta w Osho Multiversity (Międzynarodowym Ośrodku Medytacyjnym Osho w Punie, w Indiach) , gdzie prowadził grupę "Twoje Ciało-Twoje Emocje”. Stworzył również unikalną terapię, pracy z oddechem na piłce (Breath Work on the Ball™). Obecnie Giten prowadzi szkolenia z „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traum” w Stanach Zjednoczonych, Indiach, na Tajwanie, w Chinach, Rosji, Ukrainie, Kolumbii, Kostaryce i Grecji i innych krajach. 

Więcej informacji na http://www.biodynamicbreath.com

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NISARGA ERYK DOBOSZ
TERAPEUTA METODY CZASZKOWO KRZYŻOWEJ,  TRENER MASAŻU I PRACY Z CIAŁEM – BCST.

Jest dyrektorem , oraz współzałożycielem Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało – „European Institute Of Body Oriented Healing Arts”. Jest terapeutą masażu ,specjalizuje się w Mięśniowo-Powięziowym Rozluźnianiu Energetycznym, oraz głębokiej pracy z tkankami miękkimi. Doświadczony trener masażu Lomi Lomi Nui, nauczyciel tantry, absolwent dwuletniego kursu Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Od 10 lat praktykuje pracę z ciałem i oddechem, medytacje oraz tantrę. W drodze do mistrzostwa, docierał do samych źródeł uzdrawiania poprzez pracę z ciałem i oddechem. Podróżując przez Indie, Nepal, Chiny, USA, Meksyk oraz Europę, odkrył czym tak naprawdę jest ciało człowieka i jak ważne jest wsłuchiwanie się w to, co ono do nas mówi. Sesja z drugim człowiekiem to dla niego ogromny przywilej. Kocha to, co robi, praca przynosi mu ogromne spełnienie i radość. Podziwia swoich pacjentów za wielką odwagę i siłę woli do pracy nad sobą.Według Nisargi masaż to prawdziwy kunszt, bowiem ciało człowieka jest świątynią i traktuje go z ogromną czcią i podziwem. Nasze ciało ma nieograniczony potencjał do samouzdrawiania i samoregulacji. Jego główną rolą jest nieustanne poszukiwanie najlepszego dla nas stanu zdrowia. I mimo, iż zdarza nam się nie dbać o nie prawidłowo – zapominamy o odpowiedniej diecie, ruchu fizycznym, oddechu, czy odpoczynku – ono i tak samo usuwa toksyny, relaksuje się i utrzymuje nas przy życiu. To dzieje się na poziomie fizycznym, gdzie autonomiczny układ nerwowy reguluje wszystkimi systemami ciała w sposób pozwalający na utrzymanie nas w najlepszej kondycji.

Więcej informacji na http://www.transformative-bodywork.com

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

PROGRAM DNIA

 • Pierwszy dzień: ceremonia otwarcia, oraz kolacja 19:00-21:30
 • Poranna medytacja: 7:30-9.00
 • Śniadanie: 9:00-10:00
 • Sesja poranna: 10:00-13:00
 • Obiad: 13:00-14:30
 • Sesja popołudniowa: 14:30-18:00
 • Kolacja: 18:00-19:30
 • Sesja wieczorna: 19:30-21:30  
 • Ostatni dzień: ceremonia zamknięcia oraz certyfikaty: 12:30-14:30

INFORMACJE DODATKOWE

 • Rozpoczęcie kursu : 17 Marca 2019 , godzina 19:00
 • Zakończenie kursu: 24 Marca 2019 , godzina 15:00
 • Miejsce warsztatu: „Ośrodek Warsztatowy Kików” , Kików 91, Solec Zdrój, 28-131. www.kikow.pl 
 • Cena Kursu 3.350 PLN plus koszt wyżywienia i zakwaterowanie
 • Koszt zakwaterowania i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie) za 7 dni od osoby : 980 PLN (pokój 2-osobowy), lub 910 PLN (pokój 3-5 osobowy), lub 840 PLN (poddasze z własnym śpiworem)
 • Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: +48 662.382.453
 • Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 500 PLN na konto bankowe Citibank Handlowy: 78103000190109850300149801

* Trening można rozpocząć dowolnym modułem.
* Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi, na 30 dni przed rozpoczęciem kursu
* Po pomyślnym ukończeniu tego programu, studenci będą wykwalifikowani i certyfikowani aby oferować sesje jako praktycy BBTRS, czyli Oddechu BioDynamicznego i Uwalniania Traumy (BioDynamic Breath & Trauma Release). Po każdym Module uczestnicy otrzymają certyfikat Integral Body Institute
* Więcej informacji można uzyskać pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel 662.382.453