KALENDARZ

Każdy z Treningów można rozpocząć dowolnym modułem!

 

MODUŁ 2 „UZIEMIENIE” 
Stopy, nogi i biodra

19-25 Listopada 2018

Wykorzenienie przewlekłego bólu, 
Wielopłaszczyznowa technika uzdrawiania
„Żyj Wolny Od Bólu”

5 modułów szkolenia tworzy przestrzeń sprzyjającą uczeniu się, empatii obecności i akceptacji. W takim otoczeniu uczestnicy mogą bezpiecznie poznawać nowe obszary, doświadczać uzdrawiającej siły masaży, zdobywać wiedzę i uczyć się sztuki holistycznego rozluźniania powięzi. Szkolenie jest głęboką podróżą skoncentrowaną na uczeniu się tego, jak efektywnie pracować z powięzią, oraz zrozumieniu i praktykowaniu holistycznej pracy z ciałem/umysłem i uczuciami jako organiczną całością. Może to być doświadczenie wyzwolenia z bólu, świadomości emocjonalnej i głębszego poczucia siebie samego. Szkolenie będzie zwracało uwagę na medytację, uczenie się uważności i obecności podczas pracy z ludźmi.

MODUŁ 1 „POWRÓT DO ŹRÓDŁA”: Plecy, szyja, miednica i oddech. 16-22 Lipca 2018

Chociaż jedna na dziesięć osób w jakimś momencie życia będzie cierpieć na zapalenie rozcięgna powięziowego, kompetentna praca masażowa ze stopami i tyłem nóg może przynieść niebywałe pozytywne rezultaty, przynosząc ulgę cierpiącym klientom. Ten moduł uczy technik leczenia niższych partii ciała w procesie głębokiej pracy z ciałem, poprzez mobilizację stawów, stosowanie wspieranych rozciągnięć i rozluźnianie. Na poziomie zaawansowanym, skupiając się na tylnej linii nogi na początku pracy z ciałem, rozszerzamy tę pracę na biodra, kolana, stopy i całe nogi.
W tym module skupiamy się również na tym, by nauczyć się, jak rozluźnić mięsień pośladkowy średni i mały, mięsień-napinacz powięzi szerokiej i głębokie mięśnie skrętne bioder. Uczestnicy dowiedzą się również o roli mięśnia piszczelowego przedniego w zginaniu stopy na wysokości kostki. Nauczą się pracować ze wszystkimi segmentami górnej części nóg, poczynając od ścięgien podkolanowych, przywodzicieli, odwodzicieli i kończąc na mięśniach czworogłowych.Ten moduł poświęcony stopom, nogom i biodrom, składający się z codziennych medytacji, wprowadzenia teoretycznego, pokazów i aktywnej wymiany pracy z ciałem z partnerem/-ką, jest uczeniem się przez doświadczenie mechaniki ciała i poprawnych metod pracy z powięzią i stawami. Uczestnicy będą również poznawać techniki diagnozowania sylwetki ciała, w tym „śledzenie” – metodę autokorekty polegającą na właściwym ustawieniu stóp i nóg. Podczas szkolenia będzie czas na pytania i odpowiedzi oraz przedyskutowanie przypadków, z którymi uczestnicy spotkali się w swojej praktyce.

Na szkoleniu nauczysz się:

 • Uwalnianie bólu i przywracanie naturalnego ruchu stóp, nóg i bioder.
 • Ocena i lecenie dolegliwości stóp, kolan i bioder, w tym diagnoza sylwetki ciała, umiejętności palpacyjne i test ruchowy.
 • Zdobywanie wiedzy na temat różnych narzędzi do pracy z zapaleniem rozcięgna podeszwowego. 
 • 
Uruchamianie stawów w stopie, kostce, kolanie i biodrze. Wspierane rozciągania stóp, nóg i bioder.
 • 
Nauka, jak głęboko pracować z ciałem oraz jak wrażliwie „słuchać” rękoma, szukając rozluźnienia w ciele.
 • Nauka tego, jak strukturalnie równoważyć nogi i stopy.
 • 
Zrozumienie psychologii bólu w kolanach, biodrach i stopach oraz tego, jak pracować niezwykle skutecznymi metodami dialogu somatycznego.
 • Nauka rozciągania powięziowego nóg i bioder.
 • Poznanie anatomii mięśniowo-powięziowej niższych partii ciała, anatomii całej powięzi oraz jej fizjologii.

Ten moduł uwzględnia również szczegółową pracę masażową na stawie kolanowym i biodrowym, rozprawiając się z mitem o artretycznym kolanie czy biodrze.
Uczestnicy, którzy z powodzeniem ukończą moduł poświęcony dolnym patiom ciała, wejdą na wyższy poziom umiejętności i wrażliwości w usuwaniu dokuczliwego i uporczywego bólu oraz dysfunkcji strukturalnej w stopach, kolanach i biodrach. Poprzez diagnozę sylwetki ciała uczestnicy nauczą się interpretować zaburzenia równowagi strukturalnej i stosować odpowiednie techniki do zbudowania sesji integrującej niższe partie ciała z miednicą i kręgosłupem. Dzięki takiemu procesowi nauczania, uczestnicy szkolenia będą w stanie wspierać felt sense ugruntowania klienta i jego energetyczny kontakt z ziemią poprzez stopy i nogi.

Plan Szkolenia MER

 • MODUŁ 1 „POWRÓT DO ŹRÓDŁA”: Plecy, Szyja, Miednica i Oddech- 6 dni.
 • MODUŁ 2 „UZIEMIENIE”: Stopy, Nogi i Biodra- 6 dni.
 • MODUŁ 3 „SCENTROWANIE”: Uwalnianie Napięć i Balansowanie Miednicy, Integracja Centrum Ciała - 6 dni.
 • MODUŁ 4 „ PORZUCENIE KONTROLI”: Uwalnianie Napięć i Balansowanie Twarzy, Czaszki, Szyi i Ramion - 6 dni.
 • MODUŁ 5 „ PASJA ODDECHU”: Klatka Piersiowa i Oddech- 6 dni.

* Trening można rozpocząć dowolnym modułem

Mięśniowo Powięziowe Rozluźnianie Energetyczne MER.

Głęboki, pełny wyczucia dotyk i holistyczne zrozumienie uwalniania bólu z ciała. Satyarthi będzie uczyć holistycznego zrozumienia połączeń między umysłem, emocjami i ciałem. Głównymi przyczynami bólu i napięcia w ciele są schematy spięć psychologicznych, wypieranie emocji oraz negatywne przekonania, które powodują nadmierne skurcze (spazmy) w pięciu rodzajach miękkiej tkanki: mięśniach, nerwach, więzadłach, ścięgnach i powięzi. Przewlekłe napięcie blokuje przepływ tlenu do mięśni i nerwów, co pogarsza całą sytuację. Najczęściej dotyka to krzyża, szyi i ramion.

W trakcie szkolenia MER skoncentrujemy się na odkrywaniu techniki głębokiej pracy z ciałem jako sztuki uzdrawiania. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcieliby pracować z ludźmi poprzez głęboką i skuteczną metodę terapii dla ciała. Jest to szkolenie dla osób, które chcą poznać korzenie bólu i tego, jak się z niego wyleczyć oraz jak pomóc innym żyć bez niego. Dzięki MER można zrozumieć, skąd pochodzi większość zespołów bólowych i w jaki sposób można je wyleczyć.

Podczas Treningu Mięśniowo Powięziowego Rozluźniania nauczysz się między innymi:

 • *Sztuki i teorii głębokiej pracy z ciałem.
 • *Wspomaganego rozciągania (technika pochodząca z Ajurwedyjskiego Jogicznego Masażu, zwiększającego elastyczność i zakres ruchu).
 • *Jak uwolnić przewlekły skurcz mięśni poprzez głęboki i wyczulony oraz delikatny i współczujący dotyk.
 • *Dzięki zrozumieniu przyczyn bolesnego skurczu mięśni klient uświadomi sobie, jak stłumione emocje, psychologiczne lęki oraz dysfunkcyjne nawyki mogą prowadzić do tych objawów. 
 • *Dowiesz się, jak zapewnić klientowi pełny program indywidualnych ćwiczeń i praktyk, które całkowicie wyeliminują ból .
 • *Strukturalnego, funkcjonalnego i emocjonalnego odczytywania ciała.
 • *Pracy z pięcioma rodzajami osobowości, według Wilhelma Reicha.
 • *Uwalniania traumy, poprzez świadomość wewnętrznych wrażeń w ciele (felt sense) i aktywowania naturalnej zdolności organizmu do samoregulacji i uwalniania traumy.
 • *Terapii Trigger Point, uciskanie poszczególnych punktów na ciele, uwalniając je od bólu. Oraz tego, jak pracować z bolesnymi miejscami tak długo, aby dać tkance czas na odprężenie i nawodnienie.
 • *Uwalniania stawów.
 • *Pracy z oddechem.
 • *Anatomii mięśni i kości.
 • *Strukturalnej interwencji w celu zharmonizowania struktury ciała.
 • *Ruchu odprężającego. Przedstawienia nowego ruchu, który jest bardziej zharmonizowany, skoordynowany i pełen wdzięku.
 • *Użycia badań dotykowych jako ważnego narzędzia do diagnozowania i oceny.
 • *Codziennych medytacji. Medytacji poprzez dotyk i dotyku jako medytacji.

SATYARTHI PELOQUIN 

Jest Trenerem Pracy z Ciałem (Bodywork Trainer), prowadzi szkolenia, których tematem jest Współuzależnienie (Co-Dependency) oraz jest Liderem Seminariów – Ścieżka Miłości (the Path of Love). Urodził się w San Francisco w 1952 roku (w latach sześćdziesiątych XX wieku był nastolatkiem), wyszkolił się na profesjonalnego tancerza. W 1973 roku studiował Integrację Ortostatyczną (Postural Integration) i Medycynę Orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 roku udał się do Osho Commune International  (Międzynarodowej Komuny Osho) znajdującej się w miejscowości Pune w Indiach, gdzie nauczył się medytacji. Tam dołączył do zespołu. To miejsce w szybkim tempie stało się jednym z największych na świecie ośrodków terapii, pracy z ciałem i medytacji. Został uczniem Osho, który był oświeconym indyjskim mistykiem. Przez te wiele lat życia w Komunie Osho otrzymał bezpośrednie wskazówki od Mistrza odnośnie do pracy z ludźmi. Był on również jednym z osobistych masażystów Osho. W tym czasie oferował indywidualne sesje, prowadził szkolenia i grupy, ucząc różnych metod terapii i pracy z ciałem. Wspólnie z innymi stworzył Rebalancing (Zharmonizowanie), metodę głębokiego masażu cieszącą się międzynarodowym uznaniem.

Od 1971 Satyarthi zdobył szeroki zakres umiejętności. Posiada on bogate doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń pracy z ciałem oraz grup osobistego rozwoju. Prowadzi seminaria na całym świecie o Współzależności – Uczenie się Miłości (Learning Love) i inny o nazwie Ścieżka Miłości (Path of Love). Lubi pogłębiać swoją wiedzę, więc stale się dokształca. Satyarthi uzyskał szkolenie w Integracji Ortostatycznej (Postural Integration), Integracji Strukturalnej (Structural Integration), Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Craniosacral Therapy), Masażu organów wewnętrznych (Visceral Manipulation), Masażu Ajurwedyjskim, Nastawianiu Kręgosłupa (Spinal Manipulation), Uwalnianiu Stawów (Joint Release), metodach terapeutycznych opracowanych na podstawie badań Wilhelma Reicha (Neo Reichian Metods), Terapii Współzależności – Uczenie się Miłości (Learning Love), Ścieżce Miłości (Path of Love), Ustawieniach Hellingerowskich (Family-Constellations), Doświadczaniu Somatycznym (Somatic Experiencing – Uzdrawianie Traum). Satyarthi jest znany ze swojego poczucia humoru i wrażliwości podczas szkoleń i prowadzenia grup. Jest autorem dwóch książek: Living in Balance („Życie w Harmonii”) i Stretches for Rebalancers  („Rozciąganie dla Terapeutów”). Obecnie pisze książkę na temat Przywrócenia Harmonii (Rebalancing).

więcej informacji: http://myofascialtrainings.com

PROGRAM DNIA

 • Pierwszy dzień: ceremonia otwarcia, oraz kolacja 19:00-22:00
 • Poranna medytacja: 8:00-9.00
 • Śniadanie: 9:00-10:00
 • Sesja poranna: 10:00-13:00
 • Obiad: 13:00-14:30
 • Sesja popołudniowa: 14:30-18:00
 • Kolacja: 18:00-19:30
 • Sesja wieczorna: 19:30-21:30  odbędą się 3 nocne sesje podczas każdego modułu).
 • Ostatni dzień: ceremonia zamknięcia oraz certyfikaty: 13:00-14:30

INFORMACJE DODATKOWE

 • Rozpoczęcie Kursu : 19 Listopada 2018, godzina 19:00
 • Zakończenie Kursu: 25 Listopada 2018 , godzina 15:00
 • Miejce Warsztatu: „Ośrodek Warsztatowy Kików” , Kików 91, Solec Zdrój, 28-131. www.kikow.pl 
 • Cena Kursu 2.250 PLN plus koszt wyżywienia i zakwaterowanie
 • Koszt zakwaterowania i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie) za 6 dni na osobę : 840 PLN (pokój 2-osobowy), lub 780 PLN (pokoj 3-5 osobowy), lub 720 PLN (poddasze z własnym śpiworem)
 • Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: +48 662382453
 • Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 500 PLN na konto bankowe Citibank Handlowy , Integral Body Institute Sp. z o. o. 7810 3000 1901 0985 0300 1498 01

* Trening można rozpocząć dowolnym modułem.
* Więcej informacji można uzyskać pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
* Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi.
*Po każdym module uczestnicy otrzymają certyfikat Integral Body Institute
*Po ukończeniu całości szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat Terapeuty Masażu Mięśniowo Powięziowego Rozluźniania Energetycznego.