KADRA

Jest dyrektorem Instytutu Energii Oddechu (Energy of Breath Institute, http://www.energyofbreath.com) w Nowym Jorku. Stworzył on proces „Biodynamicznego Oddechu i uwalniania Traumy”. Rozpoczął podróż „samopoznania” od wczesnych lat 1990. Giten jest Sannjasinem (uczniem indyjskiego mistyka Osho). Urodził się na Ukrainie, a mieszka w Nowym Jorku od 1988 roku. Od 1994 roku jest licencjonowanym terapeutą masażu (Szwedzki Instytut Masażu i Terapii w Nowym Jorku) , a od 2001 certyfikowanym terapeutą Oddechu (Osho Multiversity, Puna, Indie). Posiada szerokie doświadczenie w zakresie terapii ukierunkowanej na pracę z ciałem. Jest doświadczonym liderem prowadzącym warsztaty i szkolenia na całym świecie. Giten pracował jako terapeuta w Osho Multiversity (Międzynarodowym Ośrodku Medytacyjnym Osho w Punie, w Indiach) , gdzie prowadził grupę "Twoje Ciało-Twoje Emocje”. Stworzył również unikalną terapię, pracy z oddechem na piłce (Breath Work on the Ball™). Obecnie Giten prowadzi szkolenia z „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traum” w Stanach Zjednoczonych, Indiach, na Tajwanie, w Chinach, Rosji, Ukrainie, Kolumbii, Kostaryce i Grecji i innych krajach. Więcej informacji na http://www.biodynamicbreath.com

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dr n. med. Marcin Wytrążek – pasjonat terapii manualnej tkanek miękkich, zafascynowany masażem tkanek głębokich, terapią punktów spustowych i rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, kierownikiem Pracowni Terapii Manualnej i Masażu oraz Redaktorem Naczelnym Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. W latach 2010-2014 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia Wyższej Szkoły Edukacji i Trapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (dawniej Akademii Medycznej), na którym bronił pracę doktorską z zakresu wykorzystania badań neurofizjologicznych w diagnozowaniu mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Autor podręcznika – „Masaż tkanek głębokich. Materiały pomocnicze do ćwiczeń” oraz tłumaczeń książek – „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim czy „Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej Jamesa Earlesa i Toma Myersa. Jest autorem licznych publikacji oraz organizatorem konferencji i seminariów naukowo-szkoleniowych. Swoje umiejętności rozwijał i dalej doskonali pod okiem takich nauczycieli jak Carol Manheim, Marty Ryan, John Smith, Leon Chaitow, Art Riggs, Steven Goldstein, Julian Baker czy Gil Hedley.

Jest współzałożycielem oraz jednym z dyrektorów Integral Body Institute. Jest wyszkolonym terapeutą masażu, certyfikowanym w wielu technikach, specjalizującym się w Uwalnianiu Mięśniowo-Powięziowym oraz Głębokiej pracy z tkankami miękkimi. Ukończył Trening Nauczycielski masażu Lomi Lomi Nui prowadzonym przez Hawajską nauczycielkę Susan Pa`iniu Floyd z "Aloha International". Studiował Energetyczne Uwalnianie Mięśniowo-Powięziowe oraz Osho Rebalancing w Holandii, pod okiem Satyarthi'ego Peloquin'a - twórcy tej metody. Jest również w trakcie szkolenia Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej  - prowadzonej przez Instytut Karuna ,w Wielkiej Brytanii. Jest również jednym z nauczycieli szkoły Tantra Essence, założonej przez mistrzynię Tantry Mahasatvaa Ma Ananda Saritę, gdzie razem z Saritą i innymi nauczycielami prowadzi warsztaty Tantry w Europie. Od 10 lat praktykuje pracę z ciałem i oddechem, medytacje oraz Tantrę. Podczas swoich podróży przez Indie, Nepal, Chiny, USA, Meksyk oraz Europę zdobył wiele różnorodnych umiejętności oraz doświadczeń, a żyjąc w różnych duchowych wspólnotach gdzie mógł kontynuować i rozwijać się na własnej ścieżce duchowej. Uważa, że jego droga pokazała mu iż dawanie jak i otrzymywanie masażu jest ścieżką aby stać się bardziej świadomą i kochającą osobą. Praca z ludźmi poprzez różne techniki pracy z ciałem, wprowadza w jego życie dużo radości, jak również w życie tych którzy otrzymują jego dotyk. Więcej informacji na: http://www.transformative-bodywork.com, oraz http://www.conscious-awakening.com

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prema jest terapeutką pracującą w nurcie somatycznym, jest facylitatorką grup i nauczycielką, która posiada ponad 20 lat doświadczenia we praktykach medycyny wschodu, medytacji i pracy w uwalnianiu emocjonalnym, a także w terapiach opartych na ciele/umyśle. Jej praca polega na byciu przewodnikiem w podróży w stronę pełni i wiedzy na temat tego, kim jesteśmy.

Lecząc tysiące pacjentów jako lekarka medycyny chińskiej widziała jak kluczowa dla naszego zdrowia fizycznego jest praca nad zdrowiem emocjonalnym. Szukając sposobów, żeby pomóc sobie i swoim pacjentom uwolnić nagromadzoną w ciele traumę, uczyła się BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy. Prema czuje, że wielki honor móc uczyć głębokiego uzdrawiania w pracy z oddechem. Szkolenia, które odbyła to: Somatic Experiencing®, Hakomi (psychoterapia skupiona na ciele na podstawie felt sense), Bodynamics i wiele innych, uzdrawiających podejść, jak Tantra, pulsacja i bioenergetyczna terapia czakr.

Jej własna osobista podróż poprowadziła ją do domów szamanów w dżungli od Peru i spotkań sufickich w Turcji, do aszramów w Indiach.  Prema skupia się na transformacji tego, co już nie służy by tworzyć nowy, autentyczne i pełne pasji życie. To jej strona internetowa www.SacredInquiry.com

Jest Trenerem Pracy z Ciałem (Bodywork Trainer), prowadzi szkolenia, których tematem jest Współuzależnienie (Co-Dependency) oraz jest Liderem Seminariów - Ścieżka Miłości (the Path of Love). Urodził się w San Francisco w 1952 roku, W 1973 roku, studiował Integrację Ortostatyczną (Postural Integration) i Medycynę Orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 roku, udał się do Osho Commune International  (Międzynarodowej Komuny Osho) znajdującej się w miejscowości Pune w Indiach, gdzie nauczył się medytacji. Tam dołączył się do zespołu. To miejsce w szybkim tempie stało się jednym z największych na świecie ośrodków terapii, pracy z ciałem i medytacji.

Od 1971 Satyarthi zdobył szeroki zakres umiejętności. Posiada on bogate doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń pracy z ciałem oraz grup osobistego rozwoju. Prowadzi seminaria na całym świecie o Współzależności - Uczenie się Miłości (Learning Love) i inny o nazwie Ścieżka Miłości (Path of Love). Lubi pogłębiać swoją wiedzę, więc stale się dokształca. Satyarthi uzyskał szkolenie w Integracji Ortostatycznej (Postural Integration), Integracji Strukturalnej (Structural Integration), Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Craniosacral Therapy), Visceral Manipulation (masaż organów wewnętrznych), Masażu Ajurwedyjskim, Nastawianiu Kręgosłupa (Spinal Manipulation), Uwalnianiu Stawów (Joint Release), Neo Reichian Metods (metody terapeutyczne opracowane na podstawie badań Wilhelma Reich’a), Terapii Współzależności - Uczenie się Miłości (Learning Love), Ścieżce Miłości (Path of Love), Ustawienach Hellingerowskich (Family-Constellations), Doświadczaniu Somatycznym (Somatic Experiencing - Uzdrawianie Traum). Satyarthi jest znany ze swojego poczucia humoru i wrażliwości w nauczaniu podczas szkoleń i prowadzenia grup. Jest autorem dwóch książek: „Living in Balance” („Życie w Harmonii”) i „Stretches for Rebalancers”  („Rozciągnie dla Terapeutów”).

Więcej informacji na  www.bodyworkandtherapy.com , and http://www.myofascialenergeticrelease.com

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Simon od wieku 5 lat bierze udział w praktykach wschodnich podejść. Zaczynał od praktyki judo i elementów uważności w odniesieniu do świadomości ciała i współczującego szacunku wobec innych. W wieku 13 lat został przedstawiony mnichowi benedyktyńskiemu, który wprowadził go do zachodnich nauk duchowych Teilharda de Chardin i innych zachodnich ezoterycznych systemów oświecenia. W wieku 17 lat rozpoczął naukę u taoistycznego Mistrza z Chin, Choy, który nauczył go taoistycznej perspektywy pojmowania życia oraz mindfulness, Chi-Kung i dbania o wewnętrzną energię. Następnie Simon rozpoczął naukę w Art College, gdzie studiował malarstwo i projektowanie graficzne oraz prowadził studio artystyczne. Wyjechał z Wielkiej Brytanii, aby na stałe zamieszkać w Azji. Tam podróżował i studiował w Indiach, Tajlandii, Nepalu, Malezji i na Bali. Przez ostatnie 13 lat praktykował z szamanami i joginami w Nepalu, u chińskich mistrzów w Malezji i na Bali oraz z joginami i nauczycielami tantrycznymi w Indiach i na Bali. W wyniku tych podróży i praktyk Simon uzyskał głębsze zrozumienie własności i powiązań pomiędzy Uważnością a matrycą powięziowo-mięśniową. Dzielenie się tym zrozumieniem, kultywowanie go poprzez Jogę Jin, Chi-Kung i Uważność stało się jego pasją na drodze do wolności poprzez współczucie i zrozumienie z poziomu umysłu i ciała.